top of page

Amazon Türkiye Resmen Açıldı

Uzun bir süredir tüketicilerinin merakla beklediği Amazon Türkiye faaliyetlerine Amazon.com.tr adresinden başladığını duyurdu.

Amazon, en küçük işletmenin büyük markalarla rekabet edebilmesine fırsat vererek, küçük ve orta ölçekteki işletmelerin dünya çapında yüz milyonlarca müşteriye ulaşmasına destek olan ve 1 milyon doları aşan cirosuyla dünyaca ünlü bir e-ticaret sitesi. Ve artık sonunda Türkiye pazarına da girdi.

Birçok farklı kategoride milyonlarca ürünü; uygun fiyat, güvenilir teslimat, kaliteli müşteri hizmeti, kolay ve rahat online alışveriş deneyimi ayrıcalığıyla Türkiye’deki müşterilerine sunuyor.


19 Eylül 2018'den itibaren, Türkiye’deki tüketiciler artık Amazon.com.tr üzerinden milyonlarca ürüne, uygun fiyat ve 50 TL üzerindeki siparişlerde ücretsiz güvenilir teslimat ayrıcalığı ile ulaşabilecek. Yukarıdaki resimde Amazon'un da yazdığı gibi 15 farklı katagoride hizmet vermeye başlayacaklar. Onlar gibi biz de bu süreçte heyecanlıyız açıkcası.


Amazon.com.tr; bini aşkın yerli işletmenin ürünleri dahil olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Türkiye’deki tüketiciler, Amazon Alışveriş mobil uygulaması, web sitesi ya da mobil tarayıcılar üzerinden istedikleri zaman, istedikleri yerde güvenli ödeme seçenecekleriyle rahatlıkla alışveriş yapabilecekler. Ayrıca, siparişlerini kolaylıkla takip ederek, diledikleri zaman 7 gün 24 saat müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilecek ve kullanıcı yorumlarını okuyarak arzu ettikleri şekilde büyüyen ürün yelpazesini inceleyebilecekler.


Sam Nicols, “Amazon olarak amacımız, müşterilerin internet üzerinden almak isteyebilecekleri her şeyi, cazip fiyatlarla sunan, dünya üzerindeki en müşteri odaklı şirket olmak. Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Bu sayede, Türkiye’deki müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz.” diyor.


Türkiye piyasasında Amazon nerede olacak, diğer e-ticaret siteleri Amazon ile rekabet etmek için neler yapacak ve tüketiciler bu pazara nasıl bir cevap verecek? Tüm bunların cevabı önümüzdeki günlerde daha netleşmiş bir şekilde önümüzde duruyor olacak. Merakla o süreci bekliyoruz.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


BLOG

bottom of page