top of page

Tek Tık ile Arka Plan Değiştirme

Güncelleme tarihi: 2 Tem 2021

Tek bir tık ile fotoğraflarınızın arka planını değiştirmek ister misiniz? İstediğin arka planı eklemek oldukça kolay.

Fotoğraflarına farklılık katmak istiyorsan arka planlarını değiştirerek kullanabilirsin. Özellikle küçük ve orta işletmeler için oldukça faydalı olabilecek bir özellik. Çünkü ürün çekimlerinizi yaptıktan sonra da farklı arka plan kurguları ile birden fazla ürün görseli elde etmeye olanak sağlayacaktır.


Remove.Bg sitesi ile fotoğraflarımızın arka planını nasıl sildiğimizi 'Fotoğraflardaki Arka Planı Silmek' adlı blog yazımızda anlatmıştık. Şimdi bu sitenin çok az bilinen özelliği olan arka plan değiştirme özelliğini de anlatacağız.


Hiç bir ücret ödemeden ve üye olmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece çok yüksek boyutlu görsellerde indirmek için bir ücret isteyebilir. Bu gibi sorunları çözmek için fotoğraflarınızın boyutunu küçülterek ekleyebilirsiniz. Compress sitesi ile fotoğraflarınızın boyutunu küçültebilirsiniz.


Arka planı değiştiren siteye ulaşmak için buraya tıklayarak, istediğiniz görseli ekleyip değişiklik yapabilirsiniz.


Nasıl Kullanacağız?


https://www.remove.bg/t/change-background sitesine girerek 'Upload Image' butonuna tıklayın. Ve istediğiniz görseli seçerek yükleyin.

Fotoğrafı yüklediğiniz anda otomatik olarak arka plan silinecektir. İsterseniz önceden diğer sitede silip de ekleyebilirsiniz.


İkinci alanda size arka plan görselleri veriyor. Bu alandan istediğiniz görsele tıklayarak ön izlemelerini ekranda görebilirsiniz. Veya kendinize ait bir arka plan varsa onu yüklemek istiyorsanız en başta bulunan artı işareti 'Select File' düğmesine tıklayarak yükleyebilirsiniz.İstediğiniz arka planı belirledikten sonra 'Download' düğmesine tıklayarak indirebilirsiniz. Yüksek çözünürlük için 'Download High-Res' düğmesine tıklayarak indirme imkanı sağlıyor fakat bu 1 indirme hakkından sonra ücretli bir özelliktir.


Şimdi bu arka planları kullanarak birbirinden güzel akışlar elde edebilirsiniz. Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa yorumlar kısmından bize sorabilirsiniz.YouTube kanalıma abone olarak 'Ücretsiz Canva Eğitimi'ni kaçırmadan izle, tasarımı öğren!


Yazar: Cansu Yılmaz Rasulova

Beni LinkedIn ve Instagram'dan takip edin.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


BLOG

bottom of page