top of page

Mobil Uygulamanızdaki 4 Eksik Şey

Kullanıcıların uygulamanızı terk etmesini nasıl engellersiniz? Her şeyi değiştirmeye ve kullanıcılarınızın ilgisini çekmeye yardımcı olacak dört taktiği paylaşıyoruz.

Kullanıcıların yüzde 90'ı, bir uygulamayı indirdikten sadece bir hafta sonra uygulamayı kullanmayı bırakıyor. Bu, kullanıcı edinme konusunda çok fazla yatırım yapan uygulama sahipleri için özellikle kasvetli bir gerçek.


Ancak bundan kurtulmanın bir yolu var ve uygulama içi pazarlamaya daha kullanıcı odaklı bir yaklaşım gerektiriyor. Bu, kullanımı kolay, aynı zamanda sürekli olarak gerçek zamanlı, bağlamsal etkileşimler sağlayan güzel bir uygulama oluşturmak değil, kullanıcıların geri gelmesini sağlamak anlamına gelir.


Uygulamanızda bugün yapabileceğiniz dört şey:


1. Kişiselleştirilmiş teklifler

Hiçbir dijital tüketici kitlesel promosyonları takdir etmez. İnternette ve telefonlarımızda zaten alıştığımıza göre hazırlanmış bilgileri görmek için hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olan telefonlarımızda alıştık. Bu, uygulama kullanıcıları için daha da geçerlidir. Kitlenizi, geçmişte yaptığınız satın alma işlemlerine veya uygulamadaki davranışlarına göre farklı teklifleri farklı gruplar halinde hedefleyebilecek şekilde bölümlere ayırın.


2. Göze batmayan iletişim

Hedeflerinizin kullanıcı navigasyonuna girmesine izin vermeyin.


Bilgi, rahatsız edilmeyecek veya rahatsız edilmeyecek şekilde görüntülenebilir. Afişler veya araç ipuçları önemli bilgiler eklemek için yararlı yollar olabilir. Nazik bir vurgu, bilgiye dikkat çekmek ve aciliyet yaratmak için uzun bir yol kat edebilir.


3. Kullanıcıların duymalarını sağlayın

Herhangi bir iyi ilişki gibi, kullanıcılarınızla olan bağınız da diyalog üzerinde oluşturulmalıdır. Uygulamanızda bunu teşvik etmenin harika bir yolu, geri bildirim döngüleri oluşturmaktır - kullanıcılarınızın bunları duyduğunuzu hissetmelerini ve fikirlerini önemsemelerini sağlayın.


Bunu yapmanın en kolay yolu, kullanıcıların ne yaptıklarını ölçmek için anketler oluşturmaktır - ödeme deneyiminden keyif aldılar mı? Uygulamada görmek istemedikleri bir şey var mı? Onlara sor. Daha iyi hissedecekler ve uygulamanızı optimize edebilirsiniz - gerçek bir ilişki kazan-kazan.

Bu örnekte, uygulama yalnızca kullanıcılara mağaza içi ödeme deneyimlerinin nasıl gittiğini sormakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların cevaplarına göre duymalarını sağlar. Memnun olmayanlar daha fazla geri bildirim bırakmaya davet edilirler ve memnun olanlar daha da fazla teşvik alırlar. Kullanıcıların yanıtlarını kendilerine geri çağırmak, anketlerin etkili bir şekilde yapılmasının çok önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, aynı şekilde, gizli veri toplama gibi hissetmezler.


4. Zamanında bildirimler

Uygulamalarda, diğer dijital ortamlarda olduğundan daha da fazlası - zamanlama her şeydir. Kullanıcıları hedeflemek için en iyi zaman, uygulamanızdayken gerçekleşir, ancak o zaman bile çok daha ayrıntılı olabilirsiniz.

Örneğin, bir müşterinin yolculuğunda çok erken bir inceleme istemek, kötü bir zamanlamadır. Ancak, kullanıcıları kullanıma hazır olduklarında bir kupon göstermek, mükemmel bir zamanlama örneğidir.

Zaman içinde uygulamadaki kullanıcı davranışlarını gözlemlediğinizde, harika zamanlama için nelerin yapıldığını daha iyi tahmin edebileceksiniz - ancak yeni kullanıcılarla, farklı yaklaşımları denemek ve hangi işleri görmek için biraz yer vardır.


Tüketici medyası süresinin yüzde 89'u artık mobil uygulamalarda geçirildiğinden, etkili bir etkileşim stratejisine sahip olmak zorunludur. Ne tür bir uygulama olursa olsun, yukarıdaki dört taktikleri uygulamanıza entegre edebileceğiniz yolları düşünün. Uygulamaya ve kullanıcı edinmeye yatırım yapmayı unutmayın!

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


BLOG

bottom of page