top of page

Reklam veren işletmeler bütçelerinizi hazırlayın, Facebook Hikayeleri reklamları geliyor.


Facebook Pazarlama Birimi, şu anda iş ortaklarına, müşterilerin yeni reklam birimlerini test etmesine izin verme fırsatı sunuyor.

facebook_hikayereklamverme
Facebook-Hikaye Reklam Verme

Facebook bilindiği gibi en büyük reklam hedefleme ağlarından biri. Giderek büyümeye ve yenilikler eklemeye de devam ediyor. Resmi olarak da "Hikayeler Reklamı" adı verilen lansman yaklaşıyor. Facebook şimdiden pazarlama ortaklarını, gelecek reklam ürünü için entegrasyonlar yapmaya başlamaya davet ediyor ve hikaye reklamlarını müşterilerine sunuyor.

Facebook'un Pazarlama Ortağı ağına gönderdiği bir bildirimi paylaşan sosyal medya pazarlama danışmanı Matt Navarra'ya göre, Facebook, Pazarlama Ortağı programındaki satıcılardan müşterilerinin bu döneminde kampanya yürütmelerini ve reklam yönetimi platformları için Hikaye Reklamları'nı varsayılan seçenek olarak ayarlamasını istiyor. Bu yazının orijinaline ulaşmak için resme tıklayabilirsiniz.


Facebook, mayıs ayında ABD, Meksika ve Brezilya'daki Hikâye Reklamlarını test etmeye başladı ve o zamandan bu yana, yeni reklam birimine sınırlı sayıda küresel reklamveren erişimi verdi.


Temmuz ayında Facebook COO Sheryl Sandberg, Facebook platformdaki Hikayeler 150 milyon kişi tarafından görüntüleniyor diyor. Reklamverenler için reklam ürününü incelediğinden, şirket ayrıca Hikayeler biçiminden yararlanmak için daha fazla aayfa sahibini zorluyor.


Facebook, Hikayeler içinde daha fazla reklam satmak istiyorsa, daha fazla içeriğe ihtiyaç duyacaktır. Haziran 2017'de Instagram, 250 milyondan fazla kullanıcısını hikayeyi (stories) görüntülediğini bildirdi. Geçtiğimiz ay şirket 400 milyondan fazla kişinin şu an Hikayeyi (stories) kullandığını söyledi - Facebook'un 150 milyonu aşkın görüntüleme kitlesinden 300 milyon daha fazla.


Hikayeler reklamlarına erken erişim sağlayan bir Facebook reklamcısı olan Simon Lejeune, geçtiğimiz ay Marketing Land'e yaptığı açıklamada, şirketinin reklam bütçesini daha fazla kullanılabilir hale getirdiğinde Facebook hikaye reklamları gibi yeni ortaya çıkan platformlara geçmeyi istediğini söyledi. Çünkü insanların henüz sıkılmadığı yeni platformlara önceliklik olarak girip yer almak daha avantajlı bir durum yaratacaktır. Aynı fikre sahip Lejeune, “Daha önce sunulmadığı bir özellikte yeni bir reklam yerleşimi göründüğünde gerçekleşen bir şey var” dedi. “Kullanıcılar, yeni olduklarından ve henüz reklamlarda kullanılmadıklarından veya henüz bunlardan yorulmadıklarından dolayı daha ilgili oluyorlar.”


Skylimited Marketing olarak bu durumun reklamveren tarafından avantajlı olduğu görülüyor fakat her ortamda karşımıza çıkan bu reklamlardan kullanıcı tarafı olarak ne kadar memnun kalacağı şu an için soru işareti. Neler olacağını önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


BLOG

bottom of page